Richard C. Allen

Doktor Allen jest chirurgiem okuloplastycznym w Houston w Teksasie, współpracującym z wieloma szpitalami. Obecnie jest profesorem zatrudnionym w Baylor College of Medicine na Wydziale Okulistyki.

Uczęszczał do Baylor College of Medicine na studia magisterskie i doktoranckie, skończył rezydenturę z okulistyki na University of Iowa.

Odbył dwa stypendia, jedno z genetyki okulistycznej, a drugie z chirurgii okuloplastycznej, oba na University of Iowa. Jest byłym adiunktem na Uniwersytecie w Nowym Meksyku i profesorem nadzwyczajnym z stażem na University of Iowa. Zajmował również stanowisko kliniczne w Instytucie Karolinska w Sztokholmie w Szwecji.

Jest także autorem Oculoplastic Surgery Videos, materiałów edukacyjnych dla początkujących i zaawansowanych chirurgów okuloplastycznych.

Sfilmował i opowiedział o setkach zabiegów chirurgii okuloplastycznej i udostępnił je bezpłatnie każdemu, kto chciałby się z nich uczyć.

Richard C. Allen Doktor Nauk Medycznych, Członek Amerykańskiego Kolegium Chirurgów jest Profesorem na oddziale Oftalmologii w Kolegium Medycznych w Baylor i Centrum Leczenia Raka Andersona Uniwersytetu w Teksasie.

Dr. Allen studiował na Uniwersytecie Duke, gdzie otrzymał tytuł licencjacki w dziedzinie chemii oraz w Kolegium Medycznym, gdzie otrzymał tytuł Doktora Nauk Medycznych oraz ukończył doktorat.

Ukończył staż na oftalmologii oraz uzyskał członkostwo w gronie chirurgów okuloplastyków przy Uniwersytecie w Iowa. Jest również członkiem ASOPRS, ESOPRS oraz Towarzystwa Oczodołowego. Opublikował wiele prac zbiorowych, rozdziałów opracowań oraz podręczników.

Jest recenzentem wielu magazynów medycznych oraz członkiem Komitetu ASOPRS oraz Amerykańskiej Akademii Oftalmologii. Tworzy obszerną bibliotekę materiałów wideo na temat chirurgii okuloplastycznej pod adresem www.oculosurg.com.